V nedeľu zlato pre Mirgorodského v C1, Slováci domov s piatimi medailami

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY JUNIOROV A PRETEKÁROV DO 23 ROKOV * 16. – 20. AUGUST 2017 * HOHENLIMBURG (NEM.)

Marko Mirgorodský v nedeľu vybojoval pre Slovensko zlatú medailu na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v nemeckom Hohenlimburgu. Talentovaný slovenský kanoista v kategórii do 23 rokov potvrdil výbornú formu, keďže pred mesiacom na svetovom šampionáte doma v Čunove získal v rovnakej kategórii tiež najcennejší kov.  Vo finále zajazdil čisto a za seba na strieborný stupienok odsunul Francúza Cédrica Jolyho, víťaza semifinále.

Z ďalších štyroch slovenských finálových účastí bola najbližšie k pódiovej priečke juniorka Monika Škáchová vo finále C1 – klasifikovali ju na 5. priečke, Soňa Stanovská obsadila 7. miesto. Medzi juniormi skončil singlkanoista Martin Dodok siedmy. V kategórii do 23 rokov bola Simona Maceková šiesta vo finále C1.

Výprava Slovenska sa z majstrovstiev Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v Hohenlimburgu vráti s piatimi medailami (bilancia: 2 – 2 – 1). Ešte v piatok v súťažiach hliadok získali slovenské tímy zlato aj bronz, v sobotu si striebro vyjazdili deblkanoisti Matúš Gewissler s Jurajom Skákalom v kategórii pretekárov do 23 rokov a medzi juniormi kajakár Adam Gonšenica. V bilancii krajín obsadilo Slovensko tretiu priečku.

VÝSLEDKY Z HOHENLIMBURGU – NEDEĽA

C1 ŽENY DO 23 ROKOV: 1. Lazkanová (Tal.) 119,05/0, … 6. Maceková (SR) 125,67/4.

C1 MUŽI DO 23 ROKOV: 1. Mirgorodský (SR) 104,28/0.

C1 JUNIORKY: 1. Doria Vilarrublová (And.) 120,11/0, … 5. Škáchová 126,51/6, 7. Stanovská 127,41/0, 11. Glejteková (všetky SR) 135,88/0.

C1 JUNIORI: 1. Heger (ČR) 106,95/0, … 7. Dodok 116,11/4, nepostúpil do finále 17. Ľ. Macúš (obaja SR) 118,69/4.