Sumár záverečného dňa 3.SP

Finále kanoistiek na pretekoch 3. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu bolo bez slovenského zastúpenia. Z trojice Sloveniek sa ani jednej nepodarilo z predpoludňajšieho nedeľňajšieho semifinále preniknúť do postupovej desiatky. Najbližšie k finálovej účasti mala Škáchová, ktorá prešla trať za rovných 124 sekúnd, ale k jej času rozhodcovia pripočítali ďalších šesť sekúnd za tri dotyky na bránkach číslo 4, 17 a 23.

V Augsburgu sa mi vždy jazdilo dobre, no trochu to tu pomenili, zmenili sa aj prúdy a už sa mi tu prestalo páčiť. Mali sme len tri tréningy, takže som vodu nedostala do rúk. Ťuky ma odsunuli mimo finále,” povedala Monika Škáchová pre agentúru SITA.

Stanovská sa časom 133,36 s umiestnila na 20. pozícii, na svojom konte mala aj štyri trestné sekundy, keď nezvládla čistý prejazd 16. a poslednej 24. bránky.

Semifinálová jazda bola fajn. V poslednej bránke mi však voda nepomohla a aj tam som ťukla. Veľa času som stratila pred trojkou, kde sa voda veľmi menila, nalepilo ma na skalu a stratila som tam minimálne päť sekúnd. Všetky ďalšie ťažké veci som zajazdila tak, ako sme chceli,” zhodnotila pre agentúru SITA.

Maceková obsadila 27. priečku (178,96 s), keď počas jazdy nabrala 52 trestných sekúnd – úplne vynechala 22. bránku a predtým sa dotkla aj 20. bránky.

Najťažší bol začiatok, potom si človek vydýchne a čaká ho technickejšia pasáž. V závere som dostala ‘päťdesiatku’, no podľa mňa som tam hlavu mala. Tyčky však dnes boli veľmi vysoko, nechávam to na rozhodcov,” povedala pre SITA.

Víťazkou semifinále sa stala Britka Mallory Franklinová pred austrálskou líderkou poradia SP Jessicou Foxovou. Foxová vo finále nedala šancu súperkám vo finále C1, v ktorom napriek dvom trestným sekundám triumfovala s náskokom 4,50 s pred víťazkou semifinále Britkou Mallory Franklinovou. Tretia skončila Brazílčanka Ana Satilová. Dvadsaťštyriročná Foxová je neohrozenou líderkou hodnotenia Svetového pohára.

V nemeckom Augsburgu nemalo Slovensko zastúpenie ani vo finále kajakárov. Zo semifinálovej jazdy sa nepodarilo postúpiť medzi najlepších desať jazdcov Jakubovi Grigarovi ani Martinovi Halčinovi.

Piaty muž finále K1 na OH 2016 v Riu de Janeiro Grigar išiel 23 brán excelentne ale posledná bránka č.24 (odspodná v“torpédo válci”) mu nevyšla a 2 sec, ktoré v nej stratil ho stálo finále a nakoniec obsadil 15. miesto.

Väčšina vecí v semifinále bola celkom fajn, vychádzalo mi to. Až na poslednú bránku tam neboli straty. V ‘dvadsaťštvorke’ ma, nerozumiem prečo, vôbec nechytil valec a už som tam nechal veľa času,” zhodnotil Jakub Grigar pre agentúru SITA.

Halčin sa časom 101,93 s zaradil na 22. priečku, na konte mal aj dve trestné sekundy za dotyk na protivodnej 10. bránke. V sumári sme počas 3. kola SP dosiahli najlepšie výsledky opäť v kategórii C1M. Z Augsburgu odchádzame s jednou striebornou medailou. 3. kolom SP sa zároveň aj uzavrela nominácia na 4. a 5. kolo SP, ktorá však ešte musí prejsť schválením trénerskej rady.