Kanoista roka

Anketa Kanoista roka je každoročná slávnostná udalosť usporiadaná Slovenským zväzom kanoistiky na divokej vode ako pocta svojim najúspešnejším športovcom, trénerom a funkcionárom.

Výsledky ankety Kanoista roka

2015 / 20142013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007 / 2005 / 2004 / 2003 / 2002 / 2001

Rok 2015

Hlavná kategóriaVíťazi
Športovec rokaMatej Beňuš
Športovkyňa rokaJana Dukátová
KategórieVíťazi
Kanoista rokaMatej Beňuš
Deblkanoisti rokaPavol a Peter Hochshornerovci
Kajakár rokaAndrej Málek
Kajakárka rokaJana Dukátová
Kanoistka rokaMonika Škáchová
Talent rokaMarko Mirgorodský
Tréner rokaJuraj Minčík
Tréner mládežeTomáš Mráz
Rozhodca rokaDaniela Hujsová
Čestné kategórieOcenení
Cena za dlhoročný prínosPeter Mráz

Rok 2014

Hlavná kategóriaVíťazi
Športovci rokaLadislav a Peter Škantárovci
Športovkyňa rokaJana Dukátová
KategórieVíťazi
Kanoista rokaMichal Martikán, Alexander Slafkovský
Deblkanoisti rokaLadislav a Peter Škantárovci
Kajakár rokaMartin Halčin
Kajakárka rokaJana Dukátová
Talenti rokaJakub Grigar, Marko Mirgorodský
Tréner rokaJuraj Minčík
Tréner mládežePeter Mráz
Rozhodca rokaIveta Mrázová
Čestné kategórieOcenení
Cena za dlhoročný prínosMiroslav Stanovský st.
Uvedení do siene slávyMarián Havlíček, Dušan Benický

Rok 2013

Hlavná kategóriaVíťazi
Športovec rokaAlexander Slafkovský
Športovkyňa rokaJana Dukátová
KategórieVíťazi
Kanoista rokaAlexander Slafkovský
Deblkanoisti rokaLadislav a Peter Škantárovci
Kajakár rokaMartin Halčin
Kajakárka rokaJana Dukátová
Kanoistka rokaKatarína Macová
Zjazdár rokaJán Šutek, Štefan Grega
Talenti rokaJakub Grigar, Matúš Gewissler, Juraj Skákala
Tréner rokaStanislav Gejdoš
Tréner mládežeJozef Martikán
Rozhodca rokaDušan Kollár
Čestné kategórieOcenení
Cena za dlhoročný prínosVojtech Potočný
Uvedený do siene slávyVladimír Vala, Jaroslav Slúčik

Rok 2012

Hlavná kategóriaVíťazi
Kanoisti rokaPavol a Peter Hochschornerovci
Kanoistka rokaJana Dukátová
KategórieVíťazi
Kanoista rokaMichal Martikán
Deblkanoisti rokaPavol a Peter Hochschornerovci
Kajakár rokaMartin Halčin
Kajakárka rokaJana Dukátová
Kanoistka rokaKatarína Macová
Zjazdár rokaAndrek Málek
Talent rokaMiroslav Urban
Tréner rokaJozef Martikán
Tréner mládežePeter Cibák
Rozhodca rokaIvan Drobáň
Čestné kategórieOcenení
Cena za dlhoročný prínosSPP, dlhoročný generálny partner
Uvedený do siene slávyJán Stachera

Rok 2011

Hlavná kategóriaVíťazi
Kanoisti rokaPavol a Peter Hochschornerovci
KategórieVíťazi
Kanoista rokaMatej Beňuš
Deblkanoisti rokaPavol a Peter Hochschornerovci
Kajakár rokaMartin Halčin
Kajakárka rokaJana Dukátová
Kanoistka rokaKatarína Macová
Zjazdári rokaVladimír Vala a Jaroslav Slúčik
Talent rokaAndrej Málek
Tréner rokaPeter Hochschorner st.
Rozhodca rokaPeter Klačko
Čestné kategórieOcenení
Cena za dlhoročný prínosPeter Buček
Uvedený do siene slávyVladimír Cibák

Rok 2010

Hlavné kategórieVíťazi
Kanoista rokaMichal Martikán
Kanoistka rokaJana Dukátová
KategórieVíťazi
Kanoista rokaMichal Martikán
Deblkanoisti rokaPavol a Peter Hochschornerovci
Kajakár rokaTomáš Mráz
Kajakárka rokaJana Dukátová
Kanoistka rokaJana Dukátová
Zjazdári rokaVladimír Vala a Jaroslav Slúčik
Talent rokaMiroslav Urban
Tréner rokaJuraj Minčík
Rozhodca rokaDušan Kollár
Čestné kategórieOcenení
Cena za dlhoročný prínosPeter Kamenický
Uvedený do siene slávyJúlius Binder

Rok 2009

Hlavná kategóriaVíťazi
Absolútni víťaziPavol a Peter Hochschornerovci
KategórieVíťazi
Kanoista rokaMichal Martikán
Deblkanoisti rokaPavol a Peter Hochschornerovci
Kajakár rokaPeter Cibák
Kajakárka rokaElena Kaliská
Zjazdári rokaVladimír Vala a Jaroslav Slúčik
Talent rokaMartin Halčin, Patrik Gajarský
Tréner rokaPeter Hochschorner st.
Čestné kategórieOcenení
Cena za dlhoročný prínosJán Dojčan
Uvedený do siene slávyIvan Čierny

Rok 2008

Hlavná kategóriaVíťazi
Absolútni víťaziPavol a Peter Hochschornerovci
KategórieVíťazi
Kanoista rokaMichal Martikán
Deblkanoisti rokaPavol a Peter Hochschornerovci
Kajakár rokaPeter Cibák
Kajakárka rokaElena Kaliská
Zjazdári rokaMatúš Kunhart a Peter Šoška
Talent rokaMartin Halčin
Tréner rokaJozef Martikán
Rozhodca rokaAnton Veselský
Čestná kategóriaOcenený
Uvedený do siene slávyTibor Sýkora

Rok 2007

Hlavná kategóriaVíťaz
Absolútny víťazMichal Martikán
KategórieVíťazi
Kanoista rokaMichal Martikán
Deblkanoisti rokaPavol a Peter Hochschornerovci
Kajakár rokaJán Šajbidor
Kajakárka rokaElena Kaliská
Zjazdári rokaVladimír Vala a Jaroslav Slúčik
Talenti rokaRichard Vršanský a Lukáš Poláček
Tréner rokaJozef Martikán
Čestná kategóriaOcenený
Uvedený do siene slávyin memoriam Ondrej Cibák

Rok 2005

Hlavná kategóriaVíťazka
Absolútna víťazkaElena Kaliská
KategórieVíťazi
Kanoista rokaMichal Martikán
Deblkanoisti rokaMilan Kubáň a Marián Olejník
Kajakár rokaPeter Cibák
Kajakárka rokaElena Kaliská
Zjazdári rokaJán Šutek a Štefan Grega
Talent rokaLadislav a Peter Škantárovci
Talent rokaMatej Beňuš
Tréner rokaPeter Mráz

Rok 2004

Poradie SenioriVýsledky
1. miestoElena Kaliská
2. miestoPavol a Peter Hochschornerovci
3. miestoMichal Martikán
4. – 10. miesto
(bez určenia poradia)
Peter a Ladislav Škantárovci, Vladimír Vala a Jaroslav Slučik, Ján Šutek a Štefan Grega, Ľuboš Šoška a Peter Šoška, Jana Dukátová, Ján Šajbidor, Dana Beňušová
Poradie JunioriVýsledky
1. miestoMatej Beňuš
2. miestoJán Bátik
3. miestoJán Šácha a Jakub Luley

Rok 2003

Poradie SenioriVýsledky
1. miestoMichal Martikán
ďalší bez poradiaPavol a Peter Hochschornerovci, Elena Kaliská, Gabriela Zamišková, Gabriela Stacherová, Juraj Minčík, Alexander Slafkovský, Ján Šajbidor, Ján Šutek a Štefan Grega, Vladimír Vala a Jaroslav Slúčik
Poradie JunioriVýsledky
1. miestoMarek Piovarči a Michal Filip

Rok 2002

Poradie Slalom SenioriVýsledky
1. miestoPavol a Peter Hochschornerovci
2. miestoMichal Martikán
3. miestoElena Kaliská
4. miestoPeter Cibák
5. miestoGabriela Stacherová
6. miestoJuraj Minčík
Poradie Slalom do 23 rokovVýsledky
1. miestoLadislav a Peter Škantárovci
2. miestoAlexander Slafkovský
3. miestoJana Dukátová
Poradie Slalom družstváVýsledky
1. miestoMichal Martikán, Juraj Minčík a Alexander Slafkovský
Poradie ZjazdVýsledky
1. miestoVladimír Vala a Jaroslav Slúčik
2. miestoJán Šutek a Štefan Grega
3. miestoĽuboš a Peter Šoškovci
Poradie Zjazd do 23 rokovVýsledky
1. miestoMarcel Potočný
2. miestoDana Beňušová
3. miestoPavol a Peter Kabzanovci
Poradie Zjazd družstváVýsledky
1. miestoVladimír Vala a Jaroslav Slúčik, Ján Šutek a Štefan Grega, Ľuboš a Peter Šoškovci

Rok 2001

Poradie Seniori
OceneníPeter a Pavol Hochschornerovci, Milan Kubáň – Marián Olejník, Vladimír Vala – Jaroslav Slučik, Ján Šutek – Štefan Grega, Ľuboš a Peter Šoškovci, Elena Kaliská, Gabriela Stacherová, Peter Cibák, Michal Martikán a Juraj Minčík
Poradie Juniori
OceneníAlexander Slafkovský, Jana Dukátová, Dana Beňušová, Anna Zererová, Marcel Potočný, Peter a Pavol Kabzanovci
Poradie družstvá
Ocenení3xC2 zjazd – Vladimír Vala a Jaroslav Slúčik, Ján Šutek a Štefan Grega, Ľuboš a Peter Šoškovci
3xK1 zjazd juniorky – Jana Dukátová, Dana Beňušová a Anna Zererová
3xC1 slalom juniori zjazd – Alexander Slafkovský, Tomáš Kučera a Milan Hrobský