Ťuk posunul Škantárovcov z prvého na siedme miesto

3. KOLO SVETOVÉHO POHÁRA ICF * MARKKLEEBERG (NEMECKO) * 30. 6. – 2. 7. 2017

Nebyť dotyku, mohlo to byť zlato. Olympijskí šampióni z Ria 2016 Ladislav a Peter Škantárovci obsadili v sobotu na 3. kole Svetového pohára vo vodnom slalome v nemeckom Markkleebergu siedmu priečku medzi deblkanoistami, pričom dvoch bez trestných sekúnd za “ťuk” na siedmej bránke, mohli si vychutnať slovenskú hymnu. Prvenstvo si vyjazdili Česi Jonáš Kašpar s Marekom Šindlerom.

FOTO SLALOMEVENTS

V C1 ženy sa ani jedna z dvoch slovenských zástupkýň v semifinále nedostala do desaťčlenného finále. Mladé singlistky zbierajú skúsenosti – Simona Glejteková obsadila 26. priečku a Simona Škáchová 29. stupienok, Monika Škáchová skončila už v kvalifikácii. Triumf si suverénne vybojovala Austrálčanka Jessica Foxová.

V K1 mužov neuspeli Martin Halčin ani Jakub Grigar, obaja skončili mimo elitnej desiatky. Halčin nazbieral štyri trestné sekundy a bol tridsiaty, Grigar osem trestných sekúnd a obsadil 34. miesto. Andrej Málek sa do semifinále nedostal z piatkovej kvalifikácie. Prvú pozíciu obsadil Giovanni de Gennaro z Talianska.

FOTO DUŠAN KOUTNÝ

Kategórie C1 muži a K1 ženy sú na programe v nedeľu.

VÝSLEDKY Z MARKKLEEBERGU – SOBOTA

C2 – finále: 1. Jonáš Kašpar, Marek Šindler (ČR) 108,95 s (2), 2. Nicolas Scianimanico, Hugo Cailhol (Fr.) 109,25 (0), 3. Robert Behling, Thomas Becker (Nem.) 109,39 (2),… 7. Ladislav Škantár, Peter Škantár (SR) 110,57 (2),… semifinále (najlepších 10 lodí do finále): 13. Tomáš Kučera, Ján Bátik (SR) 126,81 s (2) – nepostúpili do finále

K1 muži – finále: 1. Giovanni de Gennaro (Tal.) 92,83 s (0), 2. Sebastian Schubert (Nem.) 95,78 (0), 3. Kazuja Adači (Jap.) 98,29 (0),… v semifinále: 30. Martin Halčin (SR) 104,25 (4), 34. Jakub Grigar (SR) 107,36 (8) – nepostúpili do finále

C1 ženy – finále: 1. Jessica Foxová (Aus.) 101,46 s (0), 2. Núria Vilarrublová (Šp.) 106,40 (0), 3. Rosalyn Lawrenceová (Aus.) 111,46 (0),… v semifinále: 26. Simona Glejteková (SR) 132,29 (4), 29. Simona Maceková (SR) 136,79 (10) – nepostúpili do finále