Organizátorom slalomárskych ME narobili starosti záplavy

Vytrvalé aprílové dažde vytvorili vrásky na čelách organizátorov blížiaceho sa euróspkeho šampionátu vo vodnom slalome. Usporiadatelia zo slovinského Tacenu mohli až po opadnutí prvej veľkej vody začať rátať škody, ktoré im živel narobil. Pritom úvodný slalomársky vrchol sezóny je na programe už začiatkom budúceho mesiaca, teda 1. – 4. júna.

FOTO KKK Tacen

“Vyzerá, že sme opäť v bode nula. Práce, ktoré sme porobili smerom k ,Európe’ vyšli navnivoč, voda všetko zničila. Odplavilo nám asi 50m³ materiálu, musíme opäť všetko navoziť a spevniť. Rieka Sava zatiaľ nie je dostatočne priehľadná, aby sme mohli vyčísliť komplené škody, na dno zatiaľ nevidieť,” povedal pre stránku Európskej kanoistickej asociáce Jakob Marušič, hlavný organizátor podujatia.

FOTO KKK Tacen

“Zničená bola časť brehu, ktorá prešla úpravou v roku 1990, ale aj tá, ktorú sme spevňovali vlani. Opäť sa potvrdzuje, že dodaný materiál nemá dostatočnú kvalitu. Robíme všetko, aby bola reklamácia prác úspešná a my sme stihli areál adekvátne prichystať na šampionát. Obávam sa však, že finišovať budeme len pár dní pred jeho začiatkom. Určite sa však nemôžeme tešiť na zeleň, ktorá Tacen zdobila v posledných rokoch. Príroda sa s nami zahrala, ale my sa nedáme!” dodal Marušič. Na pripomenutie, že odplavený kus betónu narobil paseku aj počas minuloročného finále Svetového pohára v Tacene.

FOTO KKK Tacen

VIDEO zo zaplaveného areálu Tacene, ktorý má začiatkom júna pohostiť ME vo vodnom slalome.

(luc + http://www.canoe-europe.org)

8 May 2017Správy