Dukátová a Hochschornerovci tvárami platobných kariet

„Koho by som chcela na karte ja? Bratov Hochschornerovcov,“ vyznala sa Jana Dukátová. Aktuálna slovenská ženská kajakárska jednotka sa v stredu predstavila v elitnej spoločnosti olympionikov, ktorým sa dostalo osobitej pocty. V rámci nového projektu Slovenského olympijského výboru a Slovenskej sporiteľne „Spolu do Ria“ zameraného na propagáciu Hier XXXI. olympiády v Riu de Janeiro 2016 sa predstaví na platobných kartách najväčšej banky na Slovensku.

Dukatova SLSP

„Možnosť byť súčasťou tejto nevšednej myšlienky považujem za veľkú česť,“ poznamenala majsterka sveta v K1Ž z roku 2006.

Výsledkom spolupráce SOV a SLSP je unikátna kolekcia deviatich olympijských platobných kariet VISA a VISA Electron s podobizňami popredných slovenských športovcov. Slovenský zväz kanoistiky na divokej vode má medzi „kartármi“ hneď troch zástupcov. Okrem spomenutej Jany Dukátovej budete môcť „platiť“ i trojnásobnými olympijskými šampiónmi v C2M Petrom a Pavlom Hochschornerovcami.

Hochschi SLSP

Z iných športových odvetví sa pri bezhotovostnom styku budete môcť tvárou v tvár stretnúť s bronzovou olympijskou medailistkou v streľbe Dankou Bartekovou, úradujúcim majstrom sveta v atletike Matejom Tóthom, niekdajšou hráčkou najlepšej svetovej tenisovej desiatky Danielou Hantuchovou, olympionikom v triatlone Richardom Vargom a ďalšími nádejnými slovenskými účastníkmi OH 2016 v Riu – plážovými volejbalistkami Natáliou Dubovcovou a Dominikou Nestarcovou aj plavcom Richardom Nagyom. Na deviatej platobnej karte z tejto kolekcie je slovenská vlajka. Všetky karty zdobí logo Slovenského olympijského tímu Rio 2016.

„Naša banka dlhodobo podporuje slovenský šport. Olympijské hry sú bezpochyby najvýznamnejším športovým podujatím na svete, o to emotívnejšie prežívame aj úspechy našich športovcov. Preto sa teším, že môžeme byť toho súčasťou a podporiť Slovenský olympijský tím. A radi sme sa vrátili aj k podpore Slovenského olympijského výboru, s ktorým sme boli v partnerskom vzťahu už v minulosti,“ povedal generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne Štefan Máj.

V celej Európe uskutočnili podobný projekt len raz – v Chorvátsku, kde použili motív piktogramov olympijských športov. Na Slovensku sú po prvý raz využité podobizne olympionikov. SLSP je pripravená podeliť sa o výnos z používania olympijských platobných kariet. Za každú platbu takouto kartou pošle Slovenská sporiteľňa 0,1 % sumy na transparentný účet Slovenského olympijského tímu, ktorého obraty budú zverejnené na www.transparentneucty.sk.

Olympijské karty je možné získať online cez internetbanking na www.slsp.sk, či v každej pobočke Slovenskej sporiteľne. Limitovaná edícia platobných kariet Visa a Visa Electron sa vydáva od 1. novembra 2015 do 31. augusta 2016. Platnosť kariet je štandardne tri roky.

Dukatova a spol. SLSP

Dukátová sa v rámci tlačovky nevyhla ani športovým otázkam. Dva týždne po majstrovstách sveta v Londýne preležala s chorobou v posteli, ale už opäť nasadla do kajaka, aby sa pripravila na Rio de Janeiro. V závere novembra ju totiž čaká v najväčšom brazílskom meste dôležitá predolympijská próba. Okrem nej tam na posledné preteky dlhočiznej sezóny (26.- 29. novembra) vycestujú aj kanoista Matej Beňuš, deblkanoisti bratranci Ladislav a Peter Škantárovci, bratia Pavol a Peter Hochschornerovci ako aj kajakári Jakub Grigar a Martin Halčin.

Doteraz som mala iba udržiavací režim na suchu, ale už som späť. Zatiaľ na rozbeh pádlujem iba na tichej vode v Karloveskej zátoke, ale od piatka budem v Čunove opäť vo švungu,” prezradila Jana Dukátová.

Skúsená kajakárka má podľa vlastných slov za sebou úspešnú sezónu. Aj vzhľadom na nepríjemné okolnosti na jej začiatku skončila tesne druhá v hodnotení Svetového pohára a na svetovom šampionáte si vybojovala vo finále šieste miesto. „Musím to celé hodnotiť pozitívne. Na začiatku roka sme vyvíjali nový model lode a vymenila som tri rôzne kajaky. K tomu sa pridružili aj zdravotné problémy. Napokon som sa zžila s materiálom a dopadlo to celkom dobre,” vravela Dukátová. K nadchádzajúcim predolympijským pretekom v Riu uviedla: „Potrebujem si vyskúšať kanál, tréningové možnosti aj celkovú infraštruktúru. Je dôležité zistiť, či netreba robiť ešte nejaké materiálové zmeny počas zimy. Budem tam tri týždne, po pretekoch zostanem ešte dva týždne trénovať.”

Dukatova autogram SLSP

Tridsaťdvaročná Bratislavčanka ešte nemá istú olympijskú miestenku na meno, hoci v internej kvalifikácii má pomerne veľký náskok pred dlhoročnou rivalkou a dvojnásobnou olympijskou víťazkou Elenou Kaliskou. Definitíva padne na májových ME na domácej vode v Liptove. „Majstrovstvá Európy v Liptovskom Mikuláši budú druhým vrcholom budúcej sezóny. Zvykne sa mi tam dariť, pred šampionátom by som tam mala absolvovať veľa tréningových hodín.”

Zverenka trénera Róberta Orokockého verí, že okrem predolympijských pretekov a plánovaných troch kempov sa do Ria pozrie aj v auguste na olympijskom vrchole sezóny 2016. „V Brazílii som už bola dvakrát v roku 2007 vo Foz do Iguacu na majstrovstvách sveta aj na olympijskej kvalifikácii, ale to bolo vo vnútrozemí. Je to zaujímavá krajina, iná ako ostatné. Som rada, že sa tam ešte dostanem,” zakončila Jana Dukátová, ktorá na OH 2012 v Londýne dopádlovala vo finále šiesta.

Zdroj: luc + SOV + SITA

22 Oct 2015Správy