Beňuš na Australian Open opäť strieborný

AUSTRALIAN OPEN * 16. – 18. FEBRUÁRA 2018 * PENRITH, AUSTRÁLIA

Po zimnej príprave sa časť svetovej vodnoslalomárskej špičky opäť stretla na tréningovom kempe v austrálskom Penrithe. Súčasťou špecializovanej vodáckej prípravy je každoročne aj jeden z prvých veľkých pretekov sezóny Australian Open.

Sobotňajšie finálové zápolenia vyšli olympijskému vicešampiónovi z Ria de Janeiro Matejovi Beňušovi, ktorý si vypádloval striebro aj u protinožcov. “Na začiatok sezóny sa mi podarilo vo veľmi kvalitnej konkurencii obhájiť 2. miesto na Australian Open. Je super zase pádlovať po dlhšej prestávke,” pochválil sa Beňuš na Facebooku.

FOTO MARTIN KOVACIC

Tesne pred bránami finále skončili kanoista Alexander Slafkovský a kajakárka Elena Kaliská, ktori obsadili v semifinále nepostupové jedenáste miesto.

Nedeľňajšie finálové zastúpenie obhajoval v slovenských farbách piaty kajakár z Ria Jakub Grigar. Do top ten postúpil s najrýchlejším semifinálovým časom a obsadil nakoniec ôsme miesto.

Medzi kanoistkami ostali slovenské dievčatá pred bránami finále. Simona Glejtekova obsadila trináste, Simona Maceková osemnáste, Soňa Stanovská 24. a Eva Diešková 25. miesto.

VÝSLEDKY AUSTRALIAN OPEN

(rgr)

18 Feb 2018Správy