Slováci obhajujú na “svete” päť medailí z Krakova

MAJSTROVSTVÁ SVETA JUNIOROV A PRETEKÁROV DO 23 ROKOV * 17. – 23. 7. 2017 * BRATISLAVA – ČUNOVO

“Na domáci šampionát sa už veľmi tešíme, chceme naplno ukázať svoju silu,” zhodujú sa mladí vodnoslalomársky reprezentanti, ktorých čakajú od utorka do nedele boje o medaily zo svetového šampionátu juniorov a pretekárov do 23 rokov. Majstrovstvá sveta sa uskutočnia v bratislavskom Areáli vodných športov Divoká voda v bratislavskom Čunove od 18. do 23. júla 2017.

Na snímke slovenskí pretekári pred majstrovstvami sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome, ktoré sa zaèínajú 17. júla 2017 v Čunove. Čunovo, 13. júla 2017. FOTO TASR – Michal Svítok

Na minuloročnom šampionáte v poľskom Krakove si slovenská výprava vybojovala až deväť finálových účastí, pričom až päť z nich napokon premenila na cenné kovy (2-2-1). Jakub Grigar sa stal majstrom sveta K1 v kategórii mužov do 23 rokov a pomyselne tak natiahol víťaznú sériu z roku 2016, keď si titul svetového šampióna vypádloval ešte medzi juniormi. Úspech piateho muža brazílskej olympády v Rio de Janeiro 2016 podčiarkol v Poľsku ziskom bronzovej medaily Andrej Málek. Trio Grigar, Málek a Richard Macúš získali zároveň striebornú medailu v súťaži hliadok. Zlato z roku 2016 z Foz do Iguacu sa podarilo obhájiť v C1 juniorov Markovi Mirgorodskému, ktorého tento rok čaká premiéra medzi “dvadsaťtrojkármi”. Trojica junioriek Simona Maceková, Soňa Stanovská, Simona Glejteková zavŕšila lanskú slovenskú medailovú žatvu striebrom.

(luc)

14 Jul 2017Správy