Kanoistický oddiel TJ Slávia UVL Košice

Kanoistický oddiel TJ Slávia UVL Košice má k dispozícii momentálne azda najkrajšiu lodenicu na Slovensku – šatne, sprchy, WC, saunu, posilňovňu, klubovňu, plážové ihrisko, ohnisko, hangár na lode i dielňu. Klub je v blízkosti zástavky MHD (500m), ale prístupný je aj pešo, autom či bicyklom, cca 3 km od centra mesta.

Členovia oddielu majú možnosť využívať telocvičňu školy a prenajatý bazén.
V Košiciach je schválená úprava riečišťa Hornádu na kvalitnú slalomovú trať, čo by mohlo prilákať viac deti k nášmu športu a zabrániť tomu, aby perspektívni pretekári nekončili pre nedostatočne náročný vodný terén, alebo neodchádzali z Košíc.

KONTAKT

Adresa PaedDr. Anton Čižmárik, Magurská 2, 040 01 Košice
Web www.kanoeuvl.wbl.sk
E-mail anton.cizmarik@uvlf.sk
Telefón PaedDr. Čižmárik – 0905 929 902, Mgr. Murcko – 0903 965 038
Vedenie klubu Predseda TJ Slávia UVL Košice – PaedDr. Anton Čižmárik
Predseda kanoistického oddielu TJ Slávia UVL Košice – Tomáš Dlugoš
Tajomník oddielu – PaedDr. Anton Čižmárik

TRÉNINGY

Hlavný tréner Mgr. Peter Murcko, tréner 1. triedy
Tréneri PaedDr. Anton Čižmárik, diplomovaný tréner
Mgr. Alexander Kopčík, tréner 1. triedy
Jana Čižmáriková, tréner 2. triedy
Miesto tréningov na vode Rekreačná oblasť Anička, na ľavom brehu rieky Hornád, Lodenica UVL ul. Pri hati (oproti kúpalisku Ryba)
Prípravka V Košiciach sú vynikajúce podmienky pre základný výcvik kanoistiky – hladká a bezpečná voda priamo pred lodenicou a skúsení tréneri, ktorí sú zárukou zdravého vývoja detí s využitím všestranej prípravy – beh, beh na lyžiach, futbal, turistika, posilňovanie, gymnastika, športové hry, plávanie.
Prihlásiť sa môžno na uvedených kontaktoch kanoistického oddielu alebo priamo v lodenici.

Deti nášho oddielu zdravia a volajú medzi seba

Deti nášho oddielu zdravia a volajú medzi seba

HISTÓRIA A ÚSPECHY

História História kanoistiky na Vysokej škole veterinárskej sa začala zrušením tréningového strediska mládeže pri TJ Lokomotíva Košice a tak vynútenou zmenou zamestnania bývalého profesionálneho trénera Antona Čižmárika na asistenta telesnej výchovy v roku 1983. Kanoistický oddiel vznikol pri TJ Slávia UVL v jeseni roku 1987, keď bola dokončená hrubá stavba lodenice pri Hornáde. Už v nasledujúcom roku štartovali naši pretekári pod prezývkou “Veterina” a odvtedy získavali československé a slovenské juniorské a seniorské medaily i tituly.
Úspechy Najväčším úspechom bola bronzová medaila Martina Čižmárika na majstrovstvách sveta juniorov v zjazde v Švajčiarsku v roku 1990. Nasledovali reprezentačné štarty Tona Čižmárika ml., Michala Dúbravčíka, juniorov Laca Uzika, Niky Bajtošovej. V nedávnej minulosti na nich úspešne nadviazali hlavne v zjazdoch Adam Hužička v C1, Paľo Hronský, či Martin Halčin v kajaku. Bol to práve on, ktorý po necelom roku od prestupu do Liptovského Mikuláša získal titul juniorského majstra sveta a o rok aj Európy. V súčasnej dobe bojuje o účasť na OH v Brazílii 2016.
Ciele do budúcnosti K dobrým výsledkom a hlavne rozšíreniu členskej základne prispelo aj prijatie profesionálneho trénera Mgr. Petra Murcka. Okrem športovej prípravy organizuje oddiel každý rok Slovenský pohár žiakov vo vodnom slalome, zjazde a šprinte, preteky mládeže i splavy riek pre záujemcov. Týmito aktivitami i náborovou činnosťou chce kanoistiku na divokej vode posunúť do povedomia širšej verejnosti.

Možno budúci víťaz na OH

Možno budúci víťaz na OH

ROZHODCOVIA

Zoznam rozhodcov PaedDr. Anton Čižmárik, rozhodca 1. triedy
Ing. Vladimír Hužička, rozhodca 2. triedy
Jana Čižmáriková, rozhodca 2. triedy
Mariana Halčinová, rozhodca 3. triedy
Henrieta Molnárová, rozhodca 3. triedy
Tomáš Dlugoš, rozhodca 3. triedy
Miriam Brašková, rozhodca 3. triedy