Kanoe Tatra Klub

logoKTK KTK je klub s dlhoročnou tradíciou a patrí k najlepším klubom vodného slalomu v Európe. Vďaka výborným tréningovým podmienkam a kvalifikovaným trénerom vychovalo mnoho majstrov Európy, sveta, víťazov svetových pohárov a olympijských medailistov. Iste sú známe mená Michal Martikán, Elena Kaliská či Alexander Slafkovský a mnohí ďalší. Toto všetko je zárukou výkonnostného rastu nových nádejí.

KONTAKT

Adresa Nábrežie J. Kráľa 8, Liptovský Mikuláš
Web www.ktklm.sk
E-mail ktklm@ktklm.sk
Telefón 044 / 55 202 18
Vedenie klubu Správna rada:
Predseda – MUDr. Slafkovský Alexander
Tajomník – Cibák Ivan
Členovia – Machaj Peter, Mráz Peter, Gejdoš Stanislav
Kontrolór – Ing. Grigar Richard
Areal vodneho slalomu LM

TRÉNINGY

Hlavný tréner Mráz Peter
Tréneri Martikán Jozef, Cibák Peter, Cibák Peter ml., Gejdoš Stanislav, Mráz Tomáš, Ontko Juraj, Smiešková Stanislava, Cibák Michal, Vajs Roman, Ján Šajbidor, Jasič Jozef,
Miesto tréningov na vode Areál Vodného Slalomu Ondreja Cibáka
Prípravka Pre tento šport je charakteristická všestranná príprava. Beh, beh na lyžiach, futbal, túry, splavovanie riek, bicyklovanie, posilňovanie, gymnastika, telocvičňa, plaváreň, sauna a samozrejme praktická príprava na kanáli. Náš šport je atraktívny pre mladú generáciu, pretože v sebe spája prvky rýchlosti, odvahy, adrenalínu, ale aj zábavy. Poskytuje aj možnosť spoznávať svet. Aj keď je to náročný šport, patrí medzi najbezpečnejšie z hľadiska počtu zranení.
Deti sa môžu prihlásiť na Areáli vodného slalomu v sprievode rodiča u trénera mládeže Smiešková Stanislava
Bližšie info – tel.:  0907 433 705

HISTÓRIA A ÚSPECHY

História História vodného slalomu v Lipt. Mikuláši, je úzko spätá so vznikom vodného slalomu na Slovensku, tak ako to je zachytené v niektorých publikáciíách. – Aj keď koncentrácia vodáctva v turistickej podobe bola v okolí Dunajca – pre vznik vodného slalomu boli vynikajúce podmienky na Liptove ( príroda, dravé rieky ) – vodné terény na Váhu v Lipt. Mikuláši, Podtúrni, sútok s Belou, Belá, Revúca, Váh vo Vlaškách a pod.
Úspechy Kliknite – Tabuľka získaných medailí alebo chronologický prehľad úspechov
Ciele do budúcnosti I naďalej sa podieľať na kvalitnej príprave športovcov, na budovaní zázemia pre ich výkonnostný rast.
AVS 3 AVS Deti na vode 2