Predstavujeme tím pre majstrovstvá Európy – K1 ženy

Po 15 rokoch bude v slovenskom tíme chýbať Jana Dukátová (materské radosti). V novozloženom tíme nastúpi na štart skúsená olympionička E. Kaliská, ktorá bude doprevádzať naše dve mladé pretekárky. Kategória K1 ženy začína v piatok o 14:00 kvalifikáciou. Semifinále je na programe v nedeľu o 10:00 a finále o 13:00. Aj ženské finálové jazdy budete môcť sledovať na STV 2.

Pretekmi sa naše pretekárky budú prebíjať nasledovne:
Do semifinále postúpi 15 lodí z 1. kvalifikačnej jazdy a ďalších 5 lodí z 2. kvalifikačnej jazdy. Celkovo tak bude v semifinále 20 lodí. Z neho postupuje do finále 10 najlepších. Všetky finalistky idú svoju jazdu od nuly.

Elena Kaliská (46) – dvojnásobná olympijská víťazka a multimedailistka kategórie K1Ž.

Eliška Mintálová (19) je nenápadná pretekárka, ktorá sa objavila len pred dvoma rokmi aj to len ako náhradníčka v reprezentácii do 23 rokov. V nasledujúcom roku už z nej bola riadna členka seniorského tímu a juniorská vicemajsterka sveta. Jej najlepšie umiestnenie na seniorských pretekoch bolo dvakrát 31. miesto. Nikdy neokúsila aké je to jazdiť semifinále, o to väčšiu motiváciu má do neho preraziť.

Michaela Haššová (20) je juniorská majsterka sveta z roku 2015 a juniorská vicemajsterka Európy z roku 2016. V seniorskej kategórii je jej najlepšie umiestnenie 36. miesto na svetovom pohári v slovinskom Tacene. Vyrastala vo Zvolene a je členkou KTK Dukla L. Mikuláš.

Website pre ďalšie informácie:
http://www.slalomtroja.cz/cz/

(oro)

 

 

29 May 2018Správy