Boje o nomináciu do reprezentácie sú presne v polovici

Počas víkendu sa uskutočnili prvé dve kolá nominácie do slovenskej reprezentácie. Budúci víkend pokračujú boje ešte dvoma pretekmi ale priebežné poradie nám už teraz naznačuje kto by sa do seniorskej reprezentácie pre rok 2018 mohol dostať.

A. Slafkovský už má nomináciu v C1M istú. M.Martikán je veľmi blízko postupu ale musí svoju pozíciu ešte v súbojoch s M. Beňušom a M. Mirgorodským potvrdiť.

V K1Ž sú na priebežnom prvom mieste E. Mintálová a E. Kaliská. Situácia je však zamotaná a o nominácii sa rozhodne pravdepodobne až v posledných pretekoch.

Jakub Grigar dominoval v kajakárskej katégórii, keď zvíťazil v oboch pretekoch. Dobre však majú rozbehnutú nomináciu aj zvyšní dvaja minuloroční reprezentanti Andrej Málek a Martin Halčin. Poradie je však stále otvorené a môže prísť k zmenám.

Priebežné poradie v C2M je prekvapením keď sa naši mládežníci Gewisler-Skákala výrazne vklínili medzi seniorské posádky bojujúce o Majstrovstvá Európy. Bratranci Škantárovci majú reprezentáciu už istú.

V C1Ž si prvenstvo dvakrát vybojovala Monika Škáchová, čím je veľmi blízko k postupu do reprezentácie. Zvyšné miesta sú tak zamotané, že na ich rozuzlenie si budeme musieť počkať do posledných pretekov.

Priebežné bodovanie sledujte na: http://www.canoeslalom.sk/sportova-komisia/bodovanie-nominacie/

(oro)

6 May 2018Správy