Beňuš a Grigar do hlavnej súťaže v Riu

PREDOLYMPIJSKÉ PRETEKY 2015 * 26. – 29. NOVEMBRA 2015 * RIO DE JANEIRO, BRAZÍLIA

Rio 2015

Slovenský reprezentant Matej Beňuš obsadil štvrté miesto vo štvrtkovej eliminácii v disciplíne C1 na predolympijských pretekoch vodných slalomárov v Riu de Janeiro a postúpil do hlavnej súťaže. Zvíťazil Slovinec Benjamin Savšek, za ktorým Beňuš v lepšej z dvoch jázd zaostal o 1,15 s. Beňuš je už istým účastníkom OH 2016, keď v internej kvalifikácii Slovákov vyradil aj 5-násobného olympijského medailistu Michala Martikána. Postup si vo štvrtok vybojovalo celkovo 16 singlkanoistov. Ďalej budú preteky pokračovať od soboty klasickým programom – dve kolá kvalifikácie, semifinále a finále.

Benus Rio

Z dvojice slovenských kajakárov uspel v eliminácii Jakub Grigar, ktorý obsadil 13. miesto. Martin Halčin skončil na 24. priečke. V eliminácii mal najrýchlejší čas Nemec Hannes Aigner (90,40).

VÝSLEDKY Z RIA
C1M – eliminácia: 1. Benjamin Savšek (Slovin.) 95,43 s (0), 2. Michal Jáně (ČR) 95,93 (6), 3. Franz Anton (Nem.) 95,98 (0), 4. Matej Beňuš (SR) 96,58 (4) – postúpil do hlavnej súťaže
K1M – eliminácia: 1. Hannes Aigner (Nem.) 90,40 (0), 2. Joseph Clarke (V. Brit.) 90,60 (2), 3. Giovanni de Gennaro (Tal.) 91,11 (54),...13. Jakub Grigar (SR) 94,02 (4) – postúpil, 24. Martin Halčin (SR) 97,81 (152) – nepostúpil